AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgbp.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fwystawa-7&chs=350x350&chld=L|4

01-01-1970Wystawa

Malarstwo i rysunek Renaty Pelczar

Renata Pelczar - mieszkanka Korczyny, pochodzi z KroÅ›cienka Wyżnego. Absolwentka PaÅ„stwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra MichaÅ‚owskiego w Rzeszowie oraz WydziaÅ‚u Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom realizowaÅ‚a w pracowni rysunku pod kierunkiem prof. UR Doroty Jajko Sankowskiej i obroniÅ‚a z wyróżnieniem Dziekana WydziaÅ‚u Sztuki prof. UR dr hab. Jerzego Kierskiego.

W swoim dorobku artystycznym posiada obrazy olejne, akwarele, pastele oraz rysunki wykonane oÅ‚ówkiem i kredkÄ…. NajchÄ™tniej swe inspiracje czerpie bezpoÅ›rednio z natury, która jÄ… urzeka.

Swoje prace prezentowaÅ‚a podczas różnych uroczystoÅ›ci lokalnych swojej miejscowoÅ›ci, na przeglÄ…dzie twórczoÅ›ci przygotowanym przez Stowarzyszenie Kulturalne „DÄ™bina” w KroÅ›cienku Wyżnym w 2004r., w galerii dziaÅ‚ajÄ…cej przy filii nr 4 KBP w KroÅ›nie w 2005r., dwukrotnie w ramach Klimatów Karpackich podczas Festiwalu Win WÄ™gierskich w KroÅ›nie w 2010 i 2011r., w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w KroÅ›nie w 2010 i 2012r., na wystawie podyplomowej w galerii przy PLSP w Rzeszowie w 2012r. oraz na wystawie jubileuszowej MiesiÄ™cznika „PrzÄ…dki” w Korczynie w 2013r.

Jej prace malarskie nagrodzone zostaÅ‚y w przeglÄ…dzie twórczoÅ›ci Stowarzyszenia Kulturalnego „DÄ™bina” w KroÅ›cienku Wyżnym w 2004r. natomiast cykl rysunkowy zatytuÅ‚owany „ZwierciadÅ‚o” otrzymaÅ‚ nominacjÄ™ do nagrody Jerzego Panka za najlepszy dyplom roku Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2012r.

Od poczÄ…tku istnienia miesiÄ™cznika „PrzÄ…dki”, wydawanego przez gminÄ™ Korczyna pracuje w jego zespole redakcyjnym. Wykonuje ilustracje, pisze teksty poÅ›wiÄ™cone ludziom artystycznie utalentowanym.

Od 2013r. jest członkiem Rady Programowej przy GOK w Korczynie.

Za swojÄ… dziaÅ‚alność spoÅ‚ecznÄ… i kulturalnÄ… uhonorowana zostaÅ‚a medalem “ZasÅ‚użony dziaÅ‚acz kultury”, nadanym przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej Waldemara DÄ…browskiego.