AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgbp.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Frozstrzygniecie-konkursu-8&chs=350x350&chld=L|4

24-03-2016Rozstrzygnięcie konkursu

Tradycje wielkanocne sÄ… różne w każdym kraju. Puszyste bazie w palemce, zielony bukszpan, zapach rzeżuchy i żóÅ‚te żonkile zwiastujÄ… dni Å›wiÄ…teczne w naszym kraju.

TradycjÄ…, od razu kojarzonÄ… z WielkanocÄ… sÄ… pisanki. Malowanie jajek to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpowszechnionych tradycji wielkanocnych. Pisanki posiadajÄ… wielowiekowy rodowód i ciÄ…gle zaskakujÄ… swoim niepowtarzalnym urokiem.

Dzieci, które podjęły siÄ™ udziaÅ‚u w konkursie zorganizowanym przez GBP im. Jana Zycha FiliÄ™ w Komborni, pamiÄ™taÅ‚y o pisankach. Jajka wykonane na konkurs oklejone sÄ… bibuÅ‚Ä…, wstążkami, sznureczkami i kolorowymi nitkami, cekinami, baziami, piórkami , a nawet wykonane z siana. Obok jajek-pisanek sÄ… oczywiÅ›cie kurczÄ…tka.

Na wielkanocnym stole stawiamy jeszcze sÅ‚odkie baranki, rozkicane zajÄ…czki, a czÄ™sto caÅ‚e koszyczki. Mali artyÅ›ci nie zapomnieli o tych tradycyjnych symbolach. Można wiÄ™c na wystawowym stole podziwiać zajÄ…czki i baranki papierowe, wÅ‚óczkowe i filcowe. Koszyczki sÄ… uplecione z wikliny, gazety lub zÅ‚ożone z papieru. Z siana udaÅ‚o siÄ™ wyczarować kurkÄ™, zajÄ…czka i jajko. Wszystko przyozdobione jest piÄ™knymi, wiosennymi kwiatami.

Tymi drobnymi gestami świętujemy Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Komisja konkursowa wyÅ‚oniÅ‚a nastÄ™pujÄ…cych laureatów:

I miejsce – Szymon Biskup (kl. I a),

II miejsce – Amelia Hunia (kl. II) i Nikola Hunia (kl. I a),

III miejsce – Jakub Hawrot (kl. I a) i Gracjan Sowa (kl. I a)

Wyróżnienia:

Anna Surmacz (kl. I b), Julia Hawrot, Anna Gargasz, Rafał Sznajder, Patryk Zygarowicz (kl. II), Kamil Kuźnar, Wiktoria Mazur, Martyna Prajsnar (kl. III).

Mali artyÅ›ci zostali zaproszeni do Filii GBP w Komborni, gdzie w dniu 22 marca 2016 r. odbyÅ‚o siÄ™ uroczyste rozstrzygniÄ™cie konkursu wielkanocnego. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy okolicznoÅ›ciowe. SkÅ‚adamy serdeczne gratulacje i podziÄ™kowania za udziaÅ‚ w konkursie plastycznym i zapraszamy do udziaÅ‚u w kolejnych konkursach.

Wszystkie ozdoby konkursowe można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w czytelni biblioteki w Komborni do dnia 30 kwietnia 2016 r.

U. Urban