AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgbp.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Frozstrzygniecie-konkursu-14&chs=350x350&chld=L|4

30-03-2018rozstrzygniecie konkursu

„Pisanki, baranki, zajączki…”
Pisanki, baranki, zajączki – to symbole, z którymi, niemal każdemu dziecku kojarzą się Święta Wielkanocne. Taki też tytuł nosił konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną Jana Zycha w Korczynie dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci przy wsparciu rodziców lub nauczycieli przygotowały różnorodne ozdoby kojarzące się ze świętami Wielkiej Nocy. Każdy uczestnik miał możliwość wyboru tematu oraz techniki pracy. Dzieci przygotowały zarówno prace płaskie jak i przestrzenne. W bibliotece pojawiły się różnorodne pisanki, koszyczki, baranki, zajączki oraz całe dekoracje. Także w doborze techniki i materiału uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą pomysłowością. Powstały prace z bibuły, kartonu, włóczki, różnych nasion, a nawet siana i popcornu. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach  - praca płaska i przestrzenna. Łącznie przyznano 12 nagród i 18 wyróżnień.
Praca płaska:
I miejsce – Antoni Moskal (SP Czarnorzeki), Antonina Zajchowska (Przedszkole Sióstr Służebniczek w Korczynie)
II miejsce – Anna Pawlik ( SP Krasna), Weronika Gonet (Przedszkole Sióstr Służebniczek w Korczynie)
III miejsce – Liliana Raś, Jakub Bęben (Przedszkole Sióstr Służebniczek w Korczynie)
Wyróżnienia:
Mikołaj Sajdak (Przedszkole Sióstr Służebniczek w Korczynie), Maja Gorczyca, Tymoteusz Krochmal (SP Krasna), Lena Winiarska ( Przedszkole Samorządowe w Korczynie)
Praca przestrzenna :
I miejsce – Zuzanna Pelczar (Przedszkole Sióstr Służebniczek w Korczynie),Lilianna Kut (SP Węglówce)
II miejsce – Maciej Źrebiec (Przedszkole Sióstr Służebniczek w Korczynie),Szymon Szaro ( SP Krasna)
III miejsce – Lena Jarosz, Karol Paradysz (Przedszkole Sióstr Służebniczek w Korczynie)
Wyróżnienia:
Aleksandra Kucharska, Dawid Gajda, Jakub Bryś, Michał Borsuk ( SP Węglówka ), Natalia Wacławska, Krystian Pawelczak, Patryk Kwolek ( Przedszkole Samorządowe w Korczynie ), Wojciech Półchłopek, Zofia Półchłopek, Hubert Kuliga, Szymon Kuliga, Paulina Chudy, Dominika Ustrzycka, Barbara Boczar (Przedszkole Sióstr Służebniczek w Korczynie)
Laureaci zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród, podczas którego otrzymali książki oraz okolicznościowe dyplomy. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursowych zmagań.
Prace konkursowe można oglądać w Sali Wystaw GBP w Korczynie.