AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgbp.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fodwiedziny-w-komborni-6&chs=350x350&chld=L|4

14-11-2018Odwiedziny w Komborni

W dniu 16 października 2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Korczynie FILIA W KOMBORNI goÅ›ciÅ‚a grupÄ™ piÄ™cio- i szeÅ›ciolatków wraz z wychowawczyniÄ… E.Wawrzkowicz ze SzkoÅ‚y Podstawowej w Komborni. Dzieci wysÅ‚uchaÅ‚y informacji w jaki sposób można siÄ™ zapisać do Biblioteki. Zainteresowanie wzbudziÅ‚a elektroniczna karta, którÄ… przy zapisie dostaje każdy czytelnik. Dzieci wzięły aktywny udziaÅ‚ w pogadance. Doskonale wiedziaÅ‚y jak należy obchodzić siÄ™ z książkami, czym różni siÄ™ biblioteka od ksiÄ™garni oraz ochoczo rozwiÄ…zywaÅ‚y zagadki. Entuzjazm wzbudziÅ‚o oglÄ…danie książeczek - o piÅ‚karzach wÅ›ród chÅ‚opców, o wróżkach i księżniczkach wÅ›ród dziewczynek. Mali goÅ›cie, wraz z PaniÄ… bibliotekarkÄ…, wybrali siÄ™ na spacer po bibliotece, po którym wysÅ‚uchali wiersza pt. „Jeż”. AktywnÄ… formÄ… spotkania byÅ‚o odrysowanie przez dzieci ich rÄ…czek, z których powstaÅ‚y dwa wesoÅ‚e jeże. Na koniec wszyscy odpoczÄ™li oglÄ…dajÄ…c bajkÄ™ na TV.

29 października odbyÅ‚o siÄ™ kolejne spotkanie. Tym razem gośćmi Filii byÅ‚y dzieci z klasy II, wraz z wychowawczyniÄ… W. DÅ‚ugosz. WiÄ™kszość dzieci z klasy II jest już zapisana w bibliotece i systematycznie korzysta z ksiÄ™gozbioru dla maÅ‚ych czytelników. Starszaki gÅ‚oÅ›no czytaÅ‚y jakie proÅ›by ma do nich wypożyczona książka. Ochoczo oglÄ…daÅ‚y nowoÅ›ci zakupione dla dzieci oraz bajki, które wzbudziÅ‚y w nich zainteresowanie. Dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™ również jakie zadania ma Bibliotekarz oraz jakie czynnoÅ›ci na co dzieÅ„ wykonuje. Na koniec, radoÅ›nie przy tym Å›piewajÄ…c, każde dziecko piÄ™knie wykleiÅ‚o plastelinÄ… jesienny liść. Z wszystkich kolorowych liÅ›ci udaÅ‚o siÄ™ „uszyć” sukniÄ™ dla Pani Jesieni.

Obydwa spotkania odbyły się w radosnej atmosferze. Na koniec wszyscy otrzymali zakładkę oraz zaproszenie na kolejną wizytę.

N.Bar

Zerówka