AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgbp.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fmala-ksiazka-wielki-czlowiek-w-bibliotece&chs=350x350&chld=L|4

30-04-2019„Mała Książka – Wielki Człowiek" w bibliotece

Już we wrzeÅ›niu startuje projekt „MaÅ‚a książka – wielki czÅ‚owiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce

SÄ… takie wydarzenia i rytuaÅ‚y w życiu dziecka, które nie tylko pozostajÄ… na dÅ‚ugo w pamiÄ™ci, ale majÄ… też istotny wpÅ‚yw na jego dorosÅ‚e życie. Badania wykazujÄ…, że dzieci wychowywane poÅ›ród książek sÄ… bardziej pewne siebie, majÄ… wiÄ™kszy niż rówieÅ›nicy zasób sÅ‚ownictwa i dobrze rozwiniÄ™tÄ… wyobraźniÄ™. Pożytki z czytania majÄ… także konkretny wymiar materialny: czytajÄ…ce dzieci osiÄ…gajÄ… sukcesy i zarabiajÄ… wiÄ™cej od tych, które nie czytajÄ….

WażnÄ… rolÄ™ w ksztaÅ‚towaniu MaÅ‚ego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielnoÅ›ci, podejmowania pierwszych wÅ‚asnych wyborów, rozwija myÅ›lenie oraz nawyk czytania i pogÅ‚Ä™biania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spÄ™dzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nowÄ…, fantastycznÄ… przygodÄ™ z wypożyczonÄ… książkÄ…. A wszystko to za darmo!

ChcielibyÅ›my, aby jednym z tych ważnych doÅ›wiadczeÅ„ w dzieciÅ„stwie byÅ‚y pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliÅ›my prawdziwÄ… gratkÄ™ dla najmÅ‚odszych miÅ‚oÅ›ników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „MaÅ‚a książka – wielki czÅ‚owiek”. Od wrzeÅ›nia 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w caÅ‚ej Polsce bÄ™dzie czekać na nich wyjÄ…tkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdÄ… coÅ› dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyÅ›ciach wynikajÄ…cych z czÄ™stego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie pojawi się na stronie www-wielki-czlowiek.pl pod koniec maja 2019 r.

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl

Materiały prasowe do pobrania: wielki-czlowiek.pl/dla-mediow/