AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgbp.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fkonkurs-66&chs=350x350&chld=L|4

13-11-2019Konkurs

„Pani JesieÅ„”

“Do dzieÅ‚a” - X edycja

„Do dzieÅ‚a” to cykl konkursów, organizowanych przez GminnÄ… BibliotekÄ™ PublicznÄ… im. Jana Zycha w Korczynie, rozwijajÄ…cych zdolność twórczego myÅ›lenia. Tegoroczna X edycja nosiÅ‚a tytuÅ‚ „Pani JesieÅ„”. Celem cyklu jest zachÄ™cenie dzieci do kreatywnego wykorzystania różnych, ogólnodostÄ™pnych materiaÅ‚ów, które możemy znaleźć w domu, lub którymi dzieli siÄ™ z nami  przyroda. W tym roku poprosiliÅ›my uczestników konkursu o wykonanie pracy z darów jesieni. Do plastycznej zabawy zaprosiliÅ›my dzieci z klas I-III ze szkóÅ‚ z terenu gminy. PiÄ™kna, jesienna pogoda sprzyjaÅ‚a tematyce naszego konkursu i mamy nadziejÄ™, że dodatkowo zachÄ™ciÅ‚a dzieci do wykonania barwnej Pani JesieÅ„. Do biblioteki wpÅ‚ynęło prawie 60 prac. ByÅ‚y wÅ›ród nich zarówno obrazki jak i kreacje przestrzenne. Komisja konkursowa wybraÅ‚a 23 prace, którym przyznaÅ‚a nagrody i wyróżnienia. 8 listopada w Czytelni GBP w Korczynie odbyÅ‚o siÄ™ uroczyste rozdanie nagród. Wyróżnione dzieci otrzymaÅ‚y okolicznoÅ›ciowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Nagrody

Prace pÅ‚askie: I miejsce – Wiktoria Czapor kl. II (SP w Komborni), Robert Å»ywiec kl .II (SP w Komborni), II miejsce – Weronika Å»ywiec kl. IIc (SP w Korczynie), III miejsce Natalia Omachel kl. II (SP w Iskrzyni), Adam Inglot kl. II (SP w Komborni)

Prace przestrzenne : I miejsce – Julia Krauz kl. III (SP w Komborni), Paulina Dudek (SP w Iskrzyni), II miejsce – Aleksandra Kucharska kl. I (SP w WÄ™glówce), Julita BudyÅ„ kl. II (SP w Krasnej), III miejsce Julia Haduch kl. III (SP w Iskrzyni), Nikola Surmacz kl. I (SP w Komborni)

Wyróżnienia:

Praca pÅ‚aska: Filip Boczar kl. II (SP w Komborni), Sebastian Hunia kl. II (SP w Komborni), Zuzanna Wojnar kl. IIa (SP w Korczynie), Lilianna Kut kl. I (SP w WÄ™glówce), Emilia Bar kl. II (SP w Korczynie)

Praca przestrzenna: Jakub Kasprzyk kl. III (SP w Komborni), Antoni Moskal kl. I (SP w Czarnorzekach), Ewelina Åšcibior kl. II (SP w WÄ™glówce), Laura Jurczak kl. I (SP w Komborni), Milenia Hunia kl. I (SP w Komborni), Zofia Mika kl. III (SP w Komborni)

Laureatom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych plastycznych zmagań. Prace konkursowe można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Sali Wystaw GBP w Korczynie.