AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgbp.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Finformacja-17&chs=350x350&chld=L|4

01-01-1970INFORMACJA

NOWE WYPOSAŻENIE I SPRZĘT KOMPUTEROWY

DLA FILII GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KOMBORNI

W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Komborni na przeÅ‚omie lutego i marca zostaÅ‚y zakoÅ„czone prace zwiÄ…zane z realizacjÄ… projektu pt.: „Wyposażenie pomieszczenia peÅ‚niÄ…cego funkcjÄ™ Å›wietlicy wiejskiej we wsi Kombornia w meble oraz sprzÄ™t komputerowy”. Projekt zostaÅ‚ zrealizowany w ramach dziaÅ‚ania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objÄ™tego PROW na lata 2007-2013.

Ogólnym celem tej operacji byÅ‚o zwiÄ™kszenie wizualnej atrakcyjnoÅ›ci biblioteki oraz umożliwienie mieszkaÅ„com wsi i turystom uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych oraz dostÄ™pu do Internetu. Wyposażenie placówki w meble oraz sprzÄ™t komputerowy daÅ‚o szansÄ™ na zmianÄ™ postrzegania Filii GBP w Komborni jako miejsca atrakcyjnego i nowoczesnego, odpowiadajÄ…cego oczekiwaniom wspóÅ‚czesnego czÅ‚owieka. Zrealizowanie projektu uÅ‚atwiÅ‚o dzieciom, nie majÄ…cym wÅ‚asnego komputera, czy innego sprzÄ™tu elektronicznego, funkcjonowanie w szkole i poruszanie siÄ™ we wspóÅ‚czesnym Å›wiecie, w którym obsÅ‚uga i korzystanie z tego typu urzÄ…dzeÅ„ staÅ‚o siÄ™ dzisiaj wymaganÄ… koniecznoÅ›ciÄ…. Poza tym dziÄ™ki tej operacji, starsi mieszkaÅ„cy Komborni uzyskali możliwoÅ›ci rozwoju zawodowego, wÅ‚asnej twórczoÅ›ci i zainteresowaÅ„. Biblioteka bowiem umożliwi mieszkaÅ„com organizacjÄ™ spotkaÅ„, zebraÅ„ lub imprez kulturalno-oÅ›wiatowych.

W ramach realizacji tego zadania zakupiono:

- regaÅ‚y na książki – 34 szt.

- regaÅ‚ na czasopisma – 1 szt.

- biurko pod komputer – 3 szt.

- biurko – 1 szt.

- szafa – 2 szt.

- komoda 7-szufladowa – 1 szt.

- gablota oszklona – 1 szt.

- lada biblioteczna – 1 szt.

- stoliki do czytelni –m4 szt.

- krzesÅ‚a do czytelni – 20 szt.

- krzesÅ‚a obrotowe – 2 szt.

- zestawy komputerowe -  4 szt.

CaÅ‚kowity koszt tej operacji wyniósÅ‚ 32 357,93 zÅ‚, z czego: wartość pomocy unijnej wyniosÅ‚a 18 415,08 zÅ‚ (70% wydatków kwalifikowanych), wkÅ‚ad wÅ‚asny to 13 942,85 zÅ‚ w tym: 7 892,18 zÅ‚ (30% wydatków kwalifikowanych) oraz 6 050,67 zÅ‚ (100% wydatków niekwalifikowanych).

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkaÅ„ców oraz turystów do bezpÅ‚atnego korzystania z nowego wyposażenia naszej placówki.

Agnieszka Rzeszutek