AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgbp.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Faniolki-na-choinke&chs=350x350&chld=L|4

22-12-2013Aniołki na choinkę

Okres Å›wiÄ…t Bożego Narodzenia to czas peÅ‚en magii, czarów, radoÅ›ci i piÄ™kna. Czas speÅ‚niania marzeÅ„ i okazywania sobie wzajemnie troski i miÅ‚oÅ›ci. Nikt chyba nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki. Nawet jeÅ›li nie jest ona w tradycyjnej formie żywego drzewka obwieszonego bombkami i Å›wiateÅ‚kami, lubimy patrzeć w jej roziskrzone Å›wiatÅ‚o. Ozdoby choinkowe nigdy nie byÅ‚y przypadkowe. Dawniej na drzewku wieszano ciastka, orzechy, jabÅ‚ka, kawaÅ‚ki opÅ‚atka, także ozdoby z papieru, czy sÅ‚omy. Zawsze na gaÅ‚Ä…zkach umieszczano zapalone Å›wieczki i zimne ognie. Niektóre z tych dekoracji sÄ… wieszane na drzewkach do dzisiaj. RÄ™cznie robione ozdoby choinkowe sÄ… najÅ‚adniejsze i najbardziej cieszÄ… oko. Zabawki robione przez dzieci tym bardziej!
W tym roku choinka w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Komborni zostaÅ‚a przyozdobiona w piÄ™kne anioÅ‚ki. A staÅ‚o siÄ™ to za sprawÄ… konkursu Å›wiÄ…tecznego zorganizowanego przez bibliotekÄ™ pt. „AnioÅ‚ki na choinkÄ™”. Zadanie konkursowe byÅ‚o skierowane do uczniów klas I - III szkoÅ‚y podstawowej.
Komisja konkursowa miaÅ‚a bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie prace byÅ‚y bardzo ciekawe i wykonane z wielkim zaangażowaniem. Ocenie podlegaÅ‚a pomysÅ‚owość, oryginalność, wykorzystanie ciekawych materiaÅ‚ów. Po burzliwych naradach przyznano nastÄ™pujÄ…ce nagrody: I miejsce - Izabela Kuźnar (kl. III), Aleksandra Surmacz (kl. III), II miejsce - Julia Hawrot (kl. II), Jakub Lenart (kl. III), III miejsce - Amelia Nowak (kl. III), Malwina Kwolek (kl. III), wyróżnienia: Oliwia Ingot (kl. I), Oliwia Kasprzyk (kl. I), Mateusz Kwolek (kl. I), Wiktoria Rajchel (kl. II), Anita Zywar (kl. II), Alicja Surmacz (kl. II), Szymon Pyteraf (kl. III), Kacper Lenart (kl. III), Konrad Rymarz (kl. III), Patryk ZajÄ…czkowski (kl. III).
Uroczyste rozstrzygniÄ™cie konkursu odbyÅ‚o siÄ™ 17 grudnia 2013 roku w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Komborni. Każde dziecko, które przyniosÅ‚o swojego anioÅ‚ka do biblioteki, zastaÅ‚o nagrodzone. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe oraz sÅ‚odkie niespodzianki.
Prace zostaÅ‚y zawieszone na choince, którÄ… można obejrzeć w czytelni Filii GBP w Komborni.

Agnieszka Rzeszutek